Certyfikat ISO 9001

Certyfikat ISO 9001 a cena

Osiągnięcie certyfikatu ISO 9001 ma kluczowe znaczenie dla pozyskiwania nowych firm i coraz częściej określa ich rolę w procesie przetargowym. Certyfikat taki zapewnia stałe zaangażowanie w produkty i usługi wysokiej jakości.

Celem wdrożenia ISO 9001

jest udowodnienie, że organizacja spełnia własne wewnętrzne normy jakości i które z kolei spełniają międzynarodowe standardy.

Opiera się on na ośmiu zasadach zarządzania jakością, które zapewniają ustrukturyzowane, ale elastyczne ramy zapewniające, że Twoje procesy stale spełniają potrzeby Twoich klientów. Certyfikacja ISO 9001 nie dotyczy ustanowienia nowego systemu; Dokumentuje istniejące procedury w celu zapewnienia, że ​​spełniają standardy, aby zapewnić większą wydajność.

System ISO 9001 to powszechnie uznany znak jakości, który w wielu sektorach ma zasadnicze znaczenie dla pozyskiwania nowych firm. Wiele firm, które uzyskały certyfikat, będzie poszukiwać dostawców posiadających certyfikat systemów zarządzania jakością ISO 9001.

JEDNOSTKI WYDAJĄCE CERTYFIKATY:

Kto potrzebuje certyfikatu?

ISO 9001 może być stosowany do każdego rozmiaru lub rodzaju działalności. Obejmuje wszystkie działania organizacyjne i będzie dotyczył prawie każdej działalności gospodarczej po powtarzających się procesach w celu zapewnienia spójnego standardu produktu lub usługi. Wiele firm ma już dobrze ugruntowane wewnętrzne systemy utrzymania standardów, ale wdrożenie ISO 9001 udowadnia zainteresowanym stronom i klientom, że systemy jakości spełniają międzynarodowe standardy.

Korzyści z certyfikatu ISO 9001

Posiadanie systemu zarządzania jakością niezależnie certyfikowanego zgodnie z normą ISO 9001 pokaże Twoje zaangażowanie w jakość, najlepsze praktyki i ciągłe doskonalenie procedur. Zapewni to również pewność, że system zarządzania jakością działa w sposób efektywny i skuteczny, co rok z roku na rok pokazuje oszczędności i wydajność. Oczywiście za wdrożeniem iso i certyfikacją idą koszty. Cena uzyskania certyfikatu ISO 9001 może być bardzo różna.

Certyfikat ISO 9001 – cena

Dla mikro przedsiębiorstw – kilka tysięcy złotych

Dla dużych przedsiębiorstw – od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych

 

W szczególności wdrożenie ISO  i  certyfikat ISO 9001: Poprawę satysfakcji klienta, poprzez lepszą jakość i bardziej spójną obsługę Zapewnić dobrze zrozumiały, wspólny system ze spójnymi procesami i mniej powielania wysiłków Zmniejszyć koszty dzięki poprawie efektywności i wydajności Powodują mniejsze problemy z jakością i szybszą identyfikację tych, które występują Oferują lepszą kontrolę zarządzania i raportowanie Zapewnić dostęp do nowych rynków i zwiększoną konkurencyjność Pomóż pracownikom zrozumieć, co robić, jak to zrobić i jak ich praca wpływa na jakość Zapewniają lepsze relacje z klientami i dostawcami.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA NA TEMAT CERTYFIKATU ISO: http://iso-sklep.pl/certyfikat-iso-9001-jaka-cena-koszt-jak-uzyskac.html